گروه صنعتی پیچ و مهره پرشین بولت

انواع پیچ و مهره صنعتی و ساختمانی

 

 

آبکاری کادمیوم پیچ و مهره ها

پیچ و مهره

آبکاری کادمیوم پیچ و مهره ها

آبکاری کادمیوم در دو رنگ زرد و نقره ای قابل اعمال بر روی سطوح آهن، فولاد و آلومینیوم بوده و مقاومت در برابر خوردگی بسیار بالایی را برای پیچ و مهره ها مخصوصا در محیط های دریایی با املاح بالا، نمک دار و آلکالین بوجود می آورد.

کادمیوم نیز مانند روی که خاصیت الکترون دهی بالایی دارد توسط خاصیت کاتدی به مراقبت خوردگی سطوح زیرین خود می پردازد و خراش های سطحی نیز موجب از بین رفتن لایه های داخلی نمی شوند.

آبکاری کادمیوم پیچ و مهره ها به دو روش الکتروپلیتینگ و آبکاری مکانیکی در دمای حدود ۶۰۰ درجه فارنهایت معدل ۳۲۰ درجه سانتی گراد – یعنی در دمایی اندک بالاتر از آبکاری داکرومات حدود ۲۴۰-۲۶۰ درجه و پایینتر از فرایند گالوانیزه گرم حدود ۴۲۵-۴۵۰ درجه سانتی گراد – صورت میگیرد و طی این فرایند سطح فلز با ۵ الی ۲۵ میکرومتر کادمیوم بسته به شدت مواد خورنده محیطی پوشانیده می شود. آبکاری کادمیوم به روش الکتروپلیتینگ نزدیک به ۹۰ درصد کادمیوم محلول را روی سطح پیچ و مهره قرار می دهد اما توجیه اقتصادی چندانی برای آن وجود ندارد. از این رو آبکاری پیچ و مهره ها با کادمیوم معمولا بصورن آبکاری مکانیکی انجام می شود

مزایای پیچ و مهره ها با آبکاری کادمیوم

آبکاری کادمیوم خواص مکانیکی منحصر به فردی را به پیچ و مهره ها می دهد که به قرار زیر است:

آبکاری کادمیوم مقاومت خوردگی بسیار بالایی را با وجود ضخامت لایه ای کم بین ۵ الی ۲۵ میکرومتر بوجود می آورد

آبکاری کادمیوم در دمای ۶۰۰ درجه فارنهایت معادل ۳۲۰ درجه سانتی گراد صورت گرفته که بسیار پایین تر از آبکاری گالوانیزه گرم حدود ۴۵۰ درجه سانتی گراد است این امر مانع از پدیده ترد شدگی و شکست هیدروژنه که در آبکاری گالوانیزه گرم پیچ و مهره های تنسایل بالا اتفاق می افتد می شود.

آبکاری کادمیوم ضریب اصطکاک بسیار پایینی داشته و سطح آبکاری شده قابلیت روغن کاری دارد.

ضریب اصطکاک پایین آبکاری کادمیوم سبب محاسبه دقیق گشتاور لازم برای اتصال پیچ و مهره می شود.

پیچ و مهره با آبکاری کادمیوم محافظت در برابر خوردگی گالوانیک مخصوصا در تماس با آلومینیوم بسیار بالایی دارد

پایین بودن حجم موارد خوردگی سطحی و پایین بودن ریسک جوش خوردن حاصل از خوردگی و افزایش حجم فلزات از دیگر ویژگی های پیچ و مهره های آبکاری کادمیوم هستند.

آبکاری کادمیوم قابلیت سخت کاری آسان را فراهم می کند

کاربرد پیچ و مهره با آبکاری کادمیوم

پیچ و مهره ها با آبکاری کادمیوم در گذشته در صنایع مختلفی چون دریایی، صنایع هوایی، اتوماسیون، معادن و ماشین آلات معدنی و نظامی کاربری گسترده ای داشته اند

از آنجا که کادمیوم ماده ای است سمی مانند سرب و جیوه امروزه استفاده از پیچ و مهره های با آبکاری کادمیوم به سبب مضرات زیست محیطی محدود شده است. هر چند به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بسیار بالایی که پیچ و مهره های آبکاری کادمیوم دارند و مزایای مکانیکی بسیار منحصر به فردی که دارند هنور جایگزین چندان مناسبی برای آنها پیدا نشده و در صنایع هوافضا، دریایی و نظامی که میزان دقت در تولید بسیار بالا است کاربرد بسیاری دارند.

 

مدیریت : آقای نعمتی

دفتر فروش : 79 38 42 55 021

دفتر فروش : 275 411 55 021

شماره همراه : 51 28 171 0912

اینستاگرام : @persianbolt1

واتساپ : 51 28 171 0912

تلگرام : 51 28 171 0912

نشانی دفتر مرکزی : تهران:کارگر جنوبی-نرسیده به میدان قزوین جنب بانک مسکن پاساژ فارابی پلاک 5

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction