گروه صنعتی پیچ و مهره پرشین بولت

انواع پیچ و مهره صنعتی و ساختمانی

 

 

دفتر فروش : 79 38 42 55 021

دفتر فروش : 275 411 55 021

شماره همراه : 51 28 171 0912

ایمیل:pershianbolt@gmail.com

ایمیل : info @ persianbolt.ir

 

 

پیچ خودکار

اگر در صنعت نجاری فعالیت کرده باشید؛ حتما سروکارتان با پیچ خودکار چوب بوده است. پیچ ابزاری پر کاربرد در صنعت نجاری است  که هر چند کوچیک است؛ اما اگر نباشد انجام کارها با مشکل مواجه می شود. پیچ برای اتصال دو قطعه چوب به همدیگر کارایی دارد. به کاربردن و نگرفتن مته هم در استفاده و انتخاب مدل پیچ تاثیر دارد. به همین دلیل نمونه های گوناگونی از پیچ در آموزشگاه های ابزار و یراق وجود دارد که هر کدام یک سری ویژگی هایی دارند که با توجه به کاری که شما انجام می دهند کارایی دارند در این مقاله در وب سایت فنی شو نمونه هایی از پیچ را به شما معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

جنس های پیچ

پکیچ از مواد مختلفی ساخته می شود؛ در ابتدا باید بگویم که پیچ هایی که در مغازه های ابزار و یراق وجود دارد عموما از استنلس استیل، آلومینیوم، برنج و فولاد می باشند. پیچی که از جنس فولاد تولید شده باشد نسبت به بقیه برتری دارد. پیچ فولاد در اندازه های مختلفی ساخته می شود و نسبت به بقیه مقرو نبه صرفه تر است؛ چون که طول عمر خوبی هم دارد.

انواع پیچ خودکار,پیچ خودکار,پیچ خودکار ام دی اف,

پیچ خودکار

پیچ خودکار مدلی است که نام آن را خیلی شنیده اید. این پیچ قدمت زیادی دارد و برای وصل کردن وسایل روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد؛ این پیچ دارای رولپلاک است و بیشترین کاربرد آن برای نصب کردن وسایل می باشد. پیچ چوب یا هم پیچ خودکار خودمان مدل های مختلفی در بازار دارد که اگر به دنبال آن بروید؛ مدل های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. بعضی از پیچ های خودکار رزوه های بزرگی دارند و برخی دیگر روزه های کوچکی دارند و همین طور ممکن است در بالای پیچ بدون رزوه باشند.

پیچ خودکار چیست,جنس پیچ خودکار,انواع پیچ خودکار,

اتصال این دو بخش باید به صورتی باشند که هیچ مشکلی ایجاد نشود. جنس پیچ خودکار هم استنلس استیل یا همان استیل ضد زنگ است. در بعضی از این پیچ ها آن را با روکش زینک تولید می کنند که سبب شده تا پیچ طلایی رنگ شود. این مدل پیچ ها می توانند در مدل های مختلفی تولید شوند که از جمله آن ها می توانند به سر شش گوش، چهار سو، ستاره ای و دو سو اشاره کرد که باید گفته شود مدل های دو سو کمتر استفاده می شوند و در گذشته خیلی رواج داشتند؛ در صورتی که در حال حاضر در بازار چهار سو یا ستاره ای فروش بیشتری پیدا کرده اند. پیچ های خودکاری وجود دارند سایز بزرگ دارند؛ در این مدل از سری چهار سو استفاده می شود.

 مقایسه پیچ ام دی اف و خودکار

پیچ های زیادی وجود دارند که هر کدام مخصوص برای کاری هستند؛ اما دو پیچ MDF  و پیچ خودکار نسبت به بقیه کارایی دارند که قصد دارمی تفاوت این دو را بیان کنیم. پیچ های ام دی اف تازه وارد هستند نسبت به خودکارها همین باعث شد تا در مدت زمان کم، کارایی شان چند برابر شود؛ زمانی که این مدل پیچ در کارگاه های نجاری رونق پیدا کرد استفاده از پیچ های چوب یا خودکار کمتر شد. پیچ های ام دی اف رنگ سیاه دارند. اندازه بندی آن ها عموما بین ۱۶ میلی متر تا ۱۰۰ میلی متر در بازار داخلی است.

پیچ خودکار,پیچ خودکار ام دی اف,پیچ خودکار چیست,

پیچ های ام دی اف هر چند مزایایی دارند که سبب شده تا کارایی زیادی داشته باشند و بتوانند جایگزین خیلی از پیچ ها شوند؛ اما یک سری معایب هم دارند. پیچ ام دی اف زمانی که فشار زیادی روی آن بیاید نمی تواند مقاومت بالایی داشته باشد و میکشند. شکنندگی این پیچ سبب شده تا در فشارهای کم استفاده شود و اگر نجار بخواهید محصولی را تولید کند که فشار روی آن زیاد است به سراغ پیچ فولادی برود؛ چون این پیچ مقاومتش بیشتر از پیچ ام دی اف است و می تواند روی کارهای سنگین دوام بالاتری داشته باشد.

جنس پیچ خودکار,انواع پیچ خودکار,پیچ خودکار,

انواع پیچ خودکار یا چوب

پیچ خودکار را اگر بخواهیم از نظر رزوه تقسیم کنید باید به دو مدل رولد و کات طبقه بندی شود. پیچ کات جزء مدل های قدیمی این مدل پیچ است و رزوه های آن اندازه کوچکتری دارند که با قطر پیچ کاملا یکی می باشند. از طرفی پیچ خودکار رولد که آن را پیچ مدرن هم می نامند؛ ویژگی های متفاوت تری نسبت به پیچ کات دارد.

پیچ خودکار ام دی اف,پیچ خودکار چیست,جنس پیچ خودکار,

پیچ رولد مقامتش بیشتر است و رزوه های آن پهن تر هستند و همین سبب می شود که دوام آن بالاتر باشد. برای سازه هایی که  که سبک هستند می توانید از پیچ ام دی اف استفاده کنید که از کربن استیل ساخته می شوند؛ اما اگر سازه محکم تر شود شما باید به سراغ پیچ های متفاوت تری بروید به خصوص اگر بخواهید محصولات چوب های راش را بهم وصل کنید؛ چون که پیچ ام دی اف برای آن ها مناسب نیست و ممکن است آن ها را بشکند.

سایز سایز سایز
پیچ خودکار 3.8*6خرید پیچ سرتخت پیچ خودکار 8*5/8
پیچ خودکار 1.4*6پیچ سرتخت مته ای پیچ خودکار 5/8*8
پیچ خودکار 16*7پیچ واشردار مته ای پیچ خودکار 3/8*8
پیچ خودکار 1716*6پیچ واشردار مته ای پیچ خودکار 1/2*8
پیچ خودکار 716*6پیچ واشردار پیچ خودکار 1*8
1.2*6 پیچ خودکار پیچ نوک مته ای پیچ خودکار 11/4*10
پیچ خودکار 1.2*6پیچ نوک تیز پیچ خودکار 11/2*10
پیچ خودکار 5.8*6پیچ سر سوزنی پیچ خودکار 2*10
پیچ خودکار 3.4*69فروش پیچ خودکاربورس پیچ خودکار
پیچ خودکار 3.4*6فروش پیچ خودکار واشردارتهیه وتولید پیچ خودکار
پیچ خودکار 1*6فروش پیچ واشر هرزگردپیچ دوسو
پیچ خودکار 114*6پیچ خودکار سرتخت تیزپیچ چهارسو
پیچ خودکار 8*58پیچ واشردار سرگرد پیچ و یراق
پیچ خودکار 8*/58*8پیچ واشر دار بالداربورس انواع پیچ خودکار
8*5/8پیچ خودکار موجود استخودکار سرگرد
خودکار سرتخت

 

مدیریت : آقای نعمتی

دفتر فروش : 79 38 42 55 021

دفتر فروش : 275 411 55 021

شماره همراه : 51 28 171 0912

اینستاگرام : @persianbolt1

واتساپ : 51 28 171 0912

تلگرام : 51 28 171 0912

نشانی دفتر مرکزی : تهران:کارگر جنوبی-نرسیده به میدان قزوین جنب بانک مسکن پاساژ فارابی پلاک 5

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction